Neohodnoceno

Alavis Sammy cps.30

Veterinární přípravek na podporu regenerace jater.

Velikost balení: 30 kapslí. 

Skladem
Kód: 78296
Značka: ALAVIS
466 Kč
Kategorie: Trávení, zažívání
Kategorie: Pes, Prevence, Kočka, Doplňky stravy, vitamíny, Trávení, zažívání
Použití: Prevence
606 alavis sammy cps 30
Pes Kočka
lekarnicka
imunita
konopna mast
konopne oleje

Popis:

ALAVIS™ SAMMY je veterinární přípravek pro psy a kočky obsahující kombinaci látek SAM-e a Silybinu – extraktu z ostropestřce mariánského. Obě látky jsou známy pro svůj pozitivní vliv na játra a jejich regeneraci. Játra jsou hlavním a nejdůležitějším orgánem pro metabolismus a detoxikaci organismu. V játrech probíhá metabolismus sacharidů, lipidů, aminokyselin, detoxikace amoniaku, degradace cholesterolu, hemu, dále se v játrech tvoří, degradují a inaktivují hormony, vznikají tu plazmatické proteiny a neméně důležitou funkcí je zásoba energie (lipidů a glykogenu), železa a vitaminů.

ALAVIS™ SAMMY lze využít také při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček.

Mezi kognitivní funkce (rozpoznávací funkce) patří procesy jako jsou učení, paměť nebo rozhodování. Centra pro tyto procesy jsou uložena v různých částech mozku.

Poruchy kognitivních funkcí u psů a koček se nejčastěji projevují:

 • Zhoršeným rozpoznáváním – nepoznávání členů rodiny.
 • Dezorientací – ztrácení se ve známém prostředí; bezcílná chůze; narážení do překážek.
 • Zhoršením hygienických návyků – pomočování se doma.
 • Změnami spánkového cyklu – noční bdění, často spojené s neklidem, vokalizací a projevy dezorientace.
  Tyto změny mohou vyústit v tzv. geriatrickou (stařeckou) demenci. Za demenci považujeme stav, kdy je narušení kognitivních (rozpoznávacích) funkcí závažnější, než odpovídá věku a zdravotnímu stavu.

  Upozornění: Skladujte na suchém a temném místě při pokojové teplotě.

  Velikost balení: 30 kapslí. 

  Výrobce: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divize LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

  Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 114–15/C.

  Doporučujeme:
 • Pro regeneraci jater psů a koček
 • Geriatrické a chronicky nemocné psy a kočky
 • Pacienty s projevy demence
 • Při zhoršení jaterních funkcí (zvýšení jaterních enzymů, záněty jater a žlučových cest, nádorové změny jater; otravy aj.)

  Složení:

  SAM-e (S-adenosyl methionin) – 200 mg
  Silybin (extrakt z ostropestřce mariánského) – 24 mg

  Účinná látka SAM-e (S-adenosylmethionin) se přirozeně vyskytuje v tělech živočichů. Vzniká v játrech z aminokyseliny methioninu, kterou psi i kočky přijímají v potravě. Při nedostatečné výživě, onemocnění jater nebo u starých a chronicky nemocných zvířat však nemusí být jeho přísun dostačující.

  S-adenosylmethionin se v těle účastní celé řady chemických reakcí především prostřednictvím přeměny na glutathion, který se uplatňuje jako významný antioxidant (chrání buňky před oxidačním stresem a volnými kyslíkovými radikály) a pomáhá tak například i při hojení ran.

  SAM-e obsahuje síru a methylové skupiny. Díky tomu se účastní syntézy neurotransmiterů. Nerotransmitery jsou chemické látky, vznikající v nervovém systému, sloužící k předávání informací mezi nervovými buňkami nebo mezi nervovými a svalovými buňkami.

  Proto lze látku SAM-e využít při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček.

  Silybin z ostropestřce mariánského je po dlouhá léta znám a využíván pro jeho hepatoprotektivní účinek, tj. chrání jaterní buňky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytů a napomáhá regeneraci poškozené buněčné membrány.

  Současné užívání látek SAM-e a Silybinu má výrazný pozitivní vliv na regeneraci jater. V poslední době se nalézá význam látky SAM-e i při kognitivních poruchách (demence) geriatrických psů a koček. Se zvyšujícím se věkem těchto zvířat se u nich setkáváme s rozvojem demence a pomocí látky SAM-e je možné tyto změny zmírnit.

  Pomocné látky: stearan hořečnatý, modifikovaný škrob a želatina. 

  Dávkování:

  Dávkovací tabulka:
  Hmotnost psa, kočky Denní dávka
  1 – 5 kg 1/2 kapsle
  5 – 10 kg 1 kapsle
  10 – 20 kg 2 kapsle
  20 – 35 kg 3 kapsle
  35 – 45 kg 4 kapsle
  45 – 60 kg 5 kapslí
  60 – 70 kg 6 kapslí
  70 a více kg 7 kapslí
  Způsob použití: Kapsle se podávají denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete či s malým kouskem potravy. Kapsli je možné rozdělat a obsah smíchat s vodou či s malým kouskem potravy.

  Přípravek podávejte alespoň 60 minut před podáním stravy.

  Délka podávání: Při akutním zánětu jater či při pankreatitidě podávejte přípravek ALAVIS™ SAMMY po dobu 1–3 měsíců denně, při chronických jaterních potížích podávejte přípravek denně po dobu 2–3 měsíců a u vysoce rizikových pacientů či u pacientů s výrazným poškozením jater podávejte přípravek 2× týdně dlouhodobě po 1–3 měsíční denní kúře.

  POUZE PRO ZVÍŘATA!

  Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu