Poradna

Trápí vašeho pejska, kočku nebo koně zdravotní potíže? Nevíte si rady s denní péčí nebo váš mazlíček prodělal úraz? Zeptejte se naší odbornice na vše, co vás zajímá o zdraví vašeho zvířete. Nahlédněte do databáze expertních odpovědí pro odpovědi a inspiraci.

 

 

Dobrý den, má 5tiletá fena zlatého retrívra i po opětovném koupání v protibleším a protiklíštěcím šamponu se neustále drbe a nosí domů klíšťata. Mohu poprosit o radu, co s tím? Ještě dodávám, že fenka miluje vodu. Děkuji

Dobrý den, šampony proti parazitům působí převážně v době momentálního použití, a to tak, že parazity usmrtí, ale nebrání opětovnému napadení Vašeho pejska. Doporučuji pořídit pejskovi buď antiparazitální obojek, kde se nemusíte bát použít obojek Foresto. Tento obojek působí proti vnějším parazitům po dobu 8 měsíců a fenka s ním může i do vody. A nebo zvolit formu spot onu, kde ale aplikaci musíte opakovat každý měsíc. Zde bych doporučila Advantix spot on.

 

Dobrý den, plánujeme o prázdninách cestu do zahraničí k moři i s naším jezevčíkem. Máte nějaké tipy, jak předejít případnému přehřátí psa po cestě nebo na místě?

Dobrý den, za prvé bych zvážila pro a proti, proč brát pejska s sebou. Pokud se rozhodnete a pojede s Vámi, zajistěte mu, prosím, častou dotaci tekutin. Na cestu, případně i v horkých dnech na pláži, doporučuji pejskovi nabídnout namíchaný elektrolytový nápoj Aptus Nutrisal, který udržuje rovnováhu tekutin v těle. Nikdy nenechte pejska zavřeného ani na malou chvíli v autě, tam hrozí v teplých dnech velmi rychlé a silné přehřátí. Dále Vám doporučuji, aby pes měl neustály přístup k pitné vodě i na pláži, aby nepil mořskou slanou vodu, která ve větším množství vyvolává průjem a zvracení. Přeji krásnou a klidnou dovolenou.

 

Dobrý den, náš německý ovčák neustále chytá veškerý hmyz. Máme obavy, když by ho píchla vosa nebo včela, aby se mu nic nestalo. Je nějaká rada?

Dobrý den, úplně ideální stav to není, ale bohužel nějací psi takoví jsou. Pokud by pes trpěl silnou alergií, která by vyvolala reakci typu otok, slinění a dušení, musíte ihned k nejbližšímu veterináři. Pokud tomu tak není, můžete očekávat lokální reakci v místě vpichu žihadla. Pokud je viníkem včela, vytáhněte žihadlo a místo můžete chladit ledovým obkladem, který budete přikládat přes bavlněnou tkaninu, ne přímo na kůži. Pokud bude pes popíchán v tlamě, zkontrolujte, zda tkáň neotéká. V obou případech můžete psovi dát Fenistil kapky v dávce dle dávkovací tabulky pro dítě. Jiná antihistaminika Vám může předepsat pouze veterinář.

 

Dobrý den, náš 4letý kříženec poslední dobou hodně žere trávu a občas má průjem nebo zvrací. Chuť k jídlu má a je běžně aktivní. Můžeme mu doma nějak pomoci?

Dobrý den, příčiny průjmu a zvracení mohou být různé, od banálních po vážné. Pokud se pes jinak chová normálně, může být příčinou jen dietetická chyba nebo v těchto letních teplotách i voda z louže, kterou pes olízne při procházce. Ve Vašem případě bych doporučila při obtížích psovi podat Enterozoo gel, namísto vody namíchat Aptus Nutrisal, aby měl pejsek zajištěnou rovnováhu tekutin a potřebných látek v těle. Vzhledem k tomu, že máte dospělého psa, nasaďte 24 hodinovou hladovku, poté podejte pár piškotů a vyčkejte 2 - 3 hodiny. Pokud pes nadále nezvrací a nemá průjem, pokračujte v dietní stravě (hotová či vařená), kdy jednodenní dávku rozdělíte minimálně do 3 dávek a v průběhu dne psovi podáte. Pro zlepšení střevní mikroflóry můžete psovi podat kůru probiotik, a to ve formě pasty např. Dia Dog nebo sypkého prášku jako je Canvit Probio. Pokud trávicí obtíže budou přetrvávat, navštivte veterinárního lékaře pro podrobné vyšetřeni psa.

 
Zpět do obchodu