Neohodnoceno

Sabiflor 21 sáčků

Sabiflor je veterinární přípravek na podporu imunitního systému psů vyrobený v České republice.

Skladem
Kód: SV01
Značka: SABIOVET
525 Kč
Kategorie: Pes
Kategorie: Pes, Prevence, Doplňky stravy, vitamíny, Imunita, Doplňky stravy, Trávení, zažívání, Stres, nervozita
Použití: Prevence
27543 sabiflor 21 sacku
Pes

SABIFLOR

Jaké jsou jeho účinky?

 • napomáhá urychlovat regeneraci psů v zátěži
 • podporuje rekonvalescenci po akutních a chronických onemocněních
 • napomáhá správné funkci imunitního systému
 • příznivě působí na růst správné mikroflóry ve střevech
 • přispívá k snadnějšímu zvládnutí stresových situací
 • podporuje prospívání štěňat v náročném období po odstavu

 

Komu je především určen?

 • akutně i chronicky nemocným psům
 • psům po úrazech a v rekonvalescenci
 • psům v zátěži (ve výkonu služby, aktivním sportovcům)
 • psím seniorům
 • štěňatům po odstavu
 • zdravým psům v rámci prevence a budování silné imunity

 

Jak Sabiflor působí na imunitní systém psa?

Sabiflor je veterinární přípravek sestavený na bázi prebiotik a nukleotidů. Ojedinělá kombinace těchto dvou složek podporuje růst správné mikroflóry ve střevech (např. bifidobakterií a laktobacilů) a pomáhá organismu rychleji regenerovat.

Obzvláště důležitou roli ve schopnosti rychlejší regenerace organismu hrají nukleotidy, které jsou z mnoha hledisek nepostradatelnou složkou ve výživě psů. Zdravý organismus je dokáže konstruovat de novo, ale pro psy, kteří mají oslabenou imunitu, zotavují se ze zranění, jsou v seniorním věku, případně se jedná o štěňata po odstavu, je proces konstrukce de novo vysoce energeticky náročný. V těchto případech je žádoucí nukleotidy doplnit potravou přímo, aby se organismus oslabeného psa zbytečně nevyčerpával a mohl se soustředit na boj s nemocí nebo zraněním. V případě, že oslabenému psovi nukleotidy potravou nedodáme, může se jejich nedostatek projevit rozkolísáním řady imunitních funkcí. Především se jedná o funkci jaterní tkáně, srdce a střevního traktu.

Nukleotidy obsažené v Sabifloru také zpomalují proces stárnutí organismu, protože usnadňují obnovu tkání. Dále chrání před infekčním onemocněním, protože zvyšují pohotovost imunity. Podporují léčbu chronických onemocnění a urychlují rekonvalescenci.


Jakým způsobem se veterinární přípravek Sabiflor podává?

Nemá Váš pes rád polykání tablet? Žádný problém! Sabiflor ve formě prášku vsypete svému psovi jednoduše 1x denně do krmiva. Jedno balení obsahuje 21 sáčků zajišťujících třítýdenní kúru. U psů bez obtíží je ideální tuto kúru 2 – 3x do roka zopakovat. U chronicky nemocných psů je možné přípravek podávat dlouhodobě.

Veterinární přípravek Sabiflor je schválen ÚSKVBL pod číslem 060-20/C a je volně prodejný.

Vyrobeno v České republice.


Složení:

Aktivní látky (Fruktooligosacharidy, premix nukleotidů, L-Lysin HCl, L-Tryptofan), přídatné látky (Maltodextrin). Celkový obsah sáčku je 3 g. 21 sáčků v balení.

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

 • Sabiflor je veterinární přípravek. V čem se liší od běžných doplňků krmiv?
  Veterinární přípravek Sabiflor prošel před uvedením na trh důkladným schvalovacím procesem v Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně. V průběhu certifikace byly posouzeny jeho účinky a bezpečnost pro psy. Na rozdíl od běžných doplňků krmiv tak podléhá přísnějším kontrolám a účinnost všech aktivních látek v receptuře je podložena mnoha výzkumy.
 • Je Sabiflor určený i pro zdravé psy?
  Ano, zdravým psům Sabiflor napomáhá budovat silnou imunitu. Pro maximální efekt doporučujeme kúru opakovat 2 - 3x ročně.
 • Jaké je doporučené dávkování?
  Štěňata mladší 6 měsíců užívají ½ sáčku denně. Štěňata starší 6 měsíců a dospělí psi 1 sáček denně. V případě mladých štěňat tedy jedno balení vydrží na 2 kúry (2x 21 dnů), u dospělých psů balení pokryje jednu kúru.
 • Musím dodržet celou 21denní kúru?
  Jedná se o optimální délku kúry. Pokud se rozhodnete ji ukončit předčasně, nic se neděje. Pro dosažení nejlepší imunitní odpovědi doporučujeme dodržet celou 21denní kúru.
 • Mohu Sabiflor rozpustit ve vodě?
  Ano, Sabiflor můžete rozpustit v malém množství vody, pokud to Váš pejsek preferuje. Takto připraveným roztokem zalijte běžnou dávku krmiva. U štěňat, která ještě nepřijímají tuhou potravu, je možné roztok podat injekční stříkačkou přímo do tlamy. Nejběžnějším způsobem podání Sabifloru je však pouhé nasypání prášku na krmivo.
 • Jak často lze kúru opakovat?
  V rámci prevence doporučujeme kúru opakovat 2 – 3x v průběhu roku, u chronicky nemocných psů je možné Sabiflor podávat dlouhodobě.
 • Může můj pes jíst Sabiflor dlouhodobě?
  Ano, chronicky nemocným psům Sabiflor napomáhá zlepšit jejich celkový zdravotní stav, dlouhodobé podávání je tedy žádoucí.
 • Čeká Vás změna prostředí (např. stěhování, dovolená). Mám dát psovi Sabiflor?
  Ano, jakákoliv stresová situace je zátěž pro imunitní systém psa a ten je pak náchylnější k různým onemocněním. V rámci prevence a lepšímu vyrovnání se se stresovými faktory doporučujeme zahájit kúru zhruba 1 týden před plánovanou změnou prostředí a pokračovat v užívání Sabifloru po dobu celých 21 dnů.
 • Můj pes se chystá na závody. Kdy má začít užívat Sabiflor?
  Psům v zátěži doporučujeme 21denní kúru naordinovat před zahájením sportovní sezóny. Poté lze libovolně zopakovat v průběhu sezóny, např. před velkými závody, kdy je na psa kladena extrémní zátěž. V případě, že je pes zraněn, Sabiflor je vhodným doplňkem k naordinované léčbě. Vašemu psovi napomůže rychleji regenerovat a znovu ho tak vrátí do hry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu