Neohodnoceno

Gelapony Selenium Biosol 3000ml

Doplňkové krmivo pro koně k ochraně svalů a vazů před škodlivým působením volných peroxidových radikálů vznikajících při fyzické zátěži.

 

Vyprodáno
Kód: 80669
Značka: Orling
1 672 Kč
Kategorie: Kůň
Gelapony Selenium Biosol 3000ml
Kůň
lekarnicka
imunita
konopna mast
konopne oleje

Popis:

Gelapony® Selenium Biosol je doplňkové krmivo pro koně v zájmovém chovu, dostihové a sportovní s bioaktivními kolagenními peptidy, selenem, vitamínem E, rutinem, vitamínem C a aminokyselinami pro podporu svalové funkce, ke zvýšení prokrvení tkání, ochraně svalů a vazů před škodlivým působením volných peroxidových radikálů vznikajících při fyzické zátěži.

Forma biosolu zajišťuje rychlé a snadné vstřebávání účinných látek a umožňuje snadnou aplikaci přípravku. K výrobě tohoto produktu používáme vodu upravenou technologií AquaSanatura®.

Selen a vitamín E jsou látky nezbytné pro správnou funkci svalstva. Jestliže je jejich zastoupení v krmné dávce nedostatečné, dochází k degeneraci svalových vláken, ke ztrátě výkonnosti až ke zjevné lokální myopatii neboli „tying up“ syndromu. Bioaktivní kolagenní peptidy dodávají aminokyseliny a peptidy důležité pro tvorbu, regeneraci a udržení struktury svalových vláken. Rutin je přírodní bioflavonoid s vysokou antioxidační aktivitou. Zvyšuje pevnost kapilár a reguluje jejich propustnost. Inhibuje oxidaci tuků, chrání hemoglobin proti oxidaci a stabilizuje erytrocytární membrány. Vitamín C zvyšuje odolnost organismu proti infekcím, posiluje cévy a kapiláry, ovlivňuje buněčné dýchání, urychluje hojení ran a odstraňuje únavu. Účinky vitamínu C a rutinu se vzájemně doplňují a podporují. V Gelapony® Selenium jsou tyto dvě látky obsaženy v ideálním poměru, který umožňuje jejich plné využití. Pšeničný lepek obsahuje vysoké procento větvených aminokyselin leucinu, isoleucinu a valinu. Ty podporují syntézu bílkovin a snižují odbourávání svalových bílkovin. Jejich podávání zabraňuje ztrátám svalové tkáně v důsledku poranění a poškození svalstva.

Gelapony® Selenium Biosol je vhodný zejména:

 • pro podporu svalové funkce
 • pro ochranu svalové tkáně při zátěži
 • k ochraně organismu před volnými peroxidovými radikály
 • při zvýšené potřebě selenu a vitamínu E

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

 1. při svalových potížích: 75 – 110 ml denně
 2. sportovní koně v období maximální zátěže: 75 ml denně
 3. koně v lehkém tréninku a mimo trénink: 35 ml denně
 4. jalové klisny a klisny do 7. měsíce březosti: 35 ml denně
 5. březí klisny od 7. měsíce březosti: 75 ml denně
 6. klisny v laktaci: 110 ml denně
 7. hříbata do 1 roku věku: 15 ml denně
 8. mladí koně ve stáří 12 – 24 měsíců: 35 ml denně

KRMNÝ NÁVOD:
Přípravek podávejte pro doplnění selenu a vitamínu E do krmné dávky koní. Denní dávku odměřte a přimíchejte ke krmné dávce nebo podejte stříkačkou přímo do huby koně. Před použitím protřepat! Usazenina není na závadu kvality přípravku. Přípravek je vhodné podávat denně všem skupinám koní, v jejichž přirozené potravě je nízké zastoupení selenu a vitamínu E, březím a laktujícím klisnám, novorozeným hříbatům, všem intenzivně sportovně zatěžovaným koním a koním se svalovými problémy.

Gelapony® Selenium Biosol neobsahuje žádné látky považované za doping koní. Jeho podávání je neomezené v průběhu celé sportovní přípravy i během závodů.


Forma: tekuté doplňkové krmivo ve formě biosolu
Složení: kolagen hydrolyzovaný (26 %), Sophora japonica
Doplňkové látky v 1 l – nutriční doplňkové látky: selen (L-selenomethionin) 26667 mcg, vitamin C 40000 mg, vitamin E 26667 mg                    
Povinně deklarované znaky: vlhkost 65 %
Složení v denní dávce 75 ml: bioaktivní kolagenní peptidy 20000 mg, selen 2000 mcg, vitamin E 2000 mg, vitamin C 3000 mg, rutin 300 mg

Datum spotřeby: 24 měsíců od data výroby
Způsob skladování: při teplotě do 25 °C. Po otevření uchovávejte v chladu a spotřebujte nejdéle do 2 měsíců.
Schvalovací identifikační číslo provozu: αCZ 800358-01
Výrobce: Orling s.r.o., Na Bělisku 1352, 562 01 Ústí nad Orlicí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu