VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, RÁDI BYCHOM VÁS INFORMOVALI O TOM, ŽE V PRŮBĚHU PRÁZDNIN (1.7. - 30.8.) BUDE OMEZENA OTEVÍRACÍ DOBA NAŠÍ KAMENNÉ PRODEJNY A TO: PONDĚLÍ - PÁTEK 10:00-16:00. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY VÁM I VAŠIM MILÁČKŮM.
Neohodnoceno

Gelapony FlexiTend 600g

Práškové doplňkové krmivo pro koně k potlačení zánětu, omezení bolestivosti a podpoře léčby onemocnění svalů, kloubů, vazů a šlach.

 

Skladem
Kód: 136453
Značka: Orling
2 403 Kč
Kategorie: Kůň
Gelapony FlexiTend 600g
Kůň
lekarnicka
imunita
konopna mast
konopne oleje

Popis:

Gelapony® FlexiTend je veterinární přípravek pro koně s bioaktivními kolagenními peptidy, Boswellií serratou, kurkuminem, Bioperinem®, bromelainem a bylinnými extrakty určený jako doplněk léčby k potlačení zánětu, omezení bolestivosti a podpoře léčby onemocnění svalů, kloubů, vazů a šlach. Zvyšuje prokrvení měkkých tkání pohybového aparátu a urychluje vstřebávání otoků po práci, transportu či delším stání. Gelapony® FlexiTend obsahuje komplex účinných látek působících na zvýšení prokrvení tkání, vykazujících protizánětlivé účinky a napomáhajících k snížení bolestivosti pohybového aparátu.

Bioaktivní kolagenní peptidy zvyšují syntézu kolagenu, vyživují, posilují a regenerují kloubní chrupavky, šlachy, vazy. Kurkumin - Curcumin C3 Complex je standardizovaný extrakt z Curcuma longa, který se vyznačuje protizánětlivým účinkem. Studie prokázaly, že extrakty z kurkumy snižují bolestivost a zlepšují funkci kloubů postižených osteoartrózou. Kurkumin navíc vykazuje antioxidační a hepatoprotektivní účinek. Bioperin® (standardizovaný extrakt z černého pepře) obsahuje alkaloid piperin, který výrazně zvyšuje biologickou využitelnost kurkuminu v organismu. Bioperin® rovněž zvyšuje biologickou dostupnost ostatních extraktů, vitamínů a minerálních látek. Extrakt z Boswellie serraty je charakteristický vysokým obsahem boswellových kyselin, které vykazují protizánětlivé a analgetické účinky, obnovují krevní cévy poškozené zánětem a zlepšují krevní oběh a výživu postižených tkání. Důsledkem působení účinných látek v extraktu z Boswellie serraty je zmírnění bolestivosti, snížení otoků a zvýšení pohyblivosti kloubů. Účinné látky pomáhají při akutním postižení i chronických zánětech. Pozitivní účinky vykazují i při zánětech svalstva a šlach. Účinné látky extraktu Boswellie serraty potlačují proliferaci tkání při zánětu a potlačují odbourávání pojivových tkání včetně šlach. Bromelain je komplex proteolytických enzymů získávaných z ananasu. Bromelain vykazuje protizánětlivé účinky a přispívá ke snížení bolesti. Podporuje prokrvování postižených tkání, redukuje záněty a otoky, urychluje hojení ran. Extrakt ze zázvoru lékařského má antioxidační a protizánětlivé účinky, pomáhá snižovat bolestivost artrózou postižených kloubů. Extrakt smetánky lékařské má protizánětlivé účinky a působí jako antirevmatikum. Extrakt ze sporýše lékařského má antioxidační účinky, urychluje regeneraci organismu a zvyšuje odolnost proti stresu. Grape seed, extrakt ze zrníček vinné révy, obsahuje prokyanidiny, které vykazují protizánětlivé účinky, zlepšují oběh a chrání kolagenní tkáně pohybového aparátu před poškozením volnými radikály a škodlivými enzymy.

Indikace:

  • při ztuhlosti na začátku pohybu
  • při dlouhém transportu nebo několikadenní intenzivní zátěži
  • při lymfatických otocích končetin a pro jejich předcházení
  • při otocích kloubů, vazů a šlach
  • doplněk léčby pro potlačení zánětů a bolestivosti kloubů, vazů a šlach
  • po úrazech a poraněních pohybového aparátu
  • při rekonvalescenci po chirurgických zákrocích na pohybovém aparátu
  • pro podporu léčby osteoartrózy a ostatních onemocnění pohybového aparátu koní
  • pro zlepšení pohyblivosti a omezení bolestivosti kloubů, vazů a šlach

Složení:

Boswellia serrata extrakt, kolagen hydrolyzovaný, bromelain, kurkuma (Curcuma longa – Curcumin C3 Complex) extrakt, zázvor lékařský (Zingiber officinale) extrakt, grape seed (Vitis vinifera) extrakt, smetánka lékařská (Taraxacum officinale) extrakt, sporýš lékařský (Verbena officinalis) extrakt, skořice, pepř černý Bioperin® (Piper nigrum) extrakt, vitamin B12 

Doporučené dávkování:

kůň – 20 g, hříbě, pony – 10 g 

Způsob podání:

Přípravek podávejte k omezení potíží pohybového aparátu koní. Denní dávku odměřte a přimíchejte ke krmné dávce. Nejlépe se osvědčilo přimíchání do dávky jádra a lehké zvlhčení. Přípravek je vhodné podávat denně po dobu bolestivosti, zánětů nebo otoků tkání pohybového aparátu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu