Neohodnoceno

Alavis msm pro koně 600g

Veterinární přípravek pro koně proti zánětu a bolesti a na zpevnění vazů a šlach. Ultra čistá podoba látky MSM v kombinaci se značkovými kolageny COLLYSS™ a CARTIDYS™. Vhodné po úrazech a operacích. Velikost balení: 600 g. 

Skladem
Kód: 86781
Značka: ALAVIS
956 Kč
Kategorie: Pohybová soustava
Kategorie: Léčba, Kůň, Pohybová soustava, Doplňky stravy, vitamíny
Použití: Léčba
573 alavis msm pro kone 600g
Kůň
lekarnicka
imunita
konopna mast
konopne oleje

Popis:

Přírodní prostředek proti zánětu a bolesti. 
ALAVIS™ MSM pro koně obsahuje ultra čistou podobu látky MSM v kombinaci se značkovými kolageny COLLYSS™ a CARTIDYSS™.

ALAVIS™ MSM pro koně má prokázané analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětli­vé)účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku ALAVIS™ MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů.

ALAVIS™ MSM pro koně se díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům podílí také na odbourání poškozené kloubní tkáně. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.

ALAVIS™ MSM pro koně lze podávat i preventivně, kdy v těle není zánět. Není-li v těle zánět, využívá se látka MSM pro regeneraci a relaxaci svalů a pro zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí, a tím dojde ke zpevnění jak chrupavek tak kostní tkáně. Pomocí látky MSM tedy dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu.

ALAVIS™ MSM pro koně je vhodný zejména při těchto potížích:

 • Při chronické myalgii (bolesti svalů) a při svalových křečích.
 • Při degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu, jako je zánět kloubů (arthritis), zánět kloubní hlavice (epifyzitis), zánět. škáry kopytní (laminitis).
 • Při onemocnění střelky kopytní.
 • Při bolestech bederní části páteře (lumbalgii).
 • Při zánětu pohrudnice (pleuritis).
 • Při prasklinách kopytního pouzdra.
 • Velikost balení: 600 g prášku.

  Výrobce: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divize LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

  Veterinární přípravek je schválen pod ÚSKVBL číslem 173–03/C.

  Doporučujeme:
 • U hříbat od 2. – 3. měsíce věku.
 • U mladých koní.
 • U dostihových, sportovních a pracovních koní.
 • U starších a těžších koní.
 • U poúrazových a pooperačních stavech.
 • U koní s projevy alergií (zmírňuje projevy alergických reakcí).
 • Při zhoršené kvalitě srsti, zejména matné srsti.
 • Pro zlepšení celkového zdravotního stavu a prodloužení aktivního života koně.

  Složení:

  Látky obsažené v přípravku ALAVIS™ MSM pro koně:
  MSM – Methylsulfonyl­methan
  MSM – Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů – základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání.

  COLLYSS™

  Collyss™ - kolagen typu I v nejvyšší kvalitě – se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Tento kolagen se dále vyskytuje v kostech a kůži. Kolagen typu I Collyss® je patentově vyráběný čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek mořských ryb.

  CARTIDYSS™

  CARTIDYSS™ - kolagen typu II v nejvyšší kvalitě – udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II je součástí hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků. 

  Obsah účinných látek v 1 kg:
 • MSM - Methylsulfonylmethan – 994 g
 • COLLYSS™ - 3 g
 • CARTIDYSS™ - 3 g

  Dávkování:

  Hmotnost koně Iniciační dávka (prvních 10 dní) denně Udržovací dávka (pokračovací) denně
  100 kg 2 odměrky 1 odměrka
  500 kg 6-10 odměrek 3-5 odměrek
  1 odměrka = 4,3 g

  Způsob použití: Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.

  Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny.

  Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS™ MSM pro koně + ALAVIS™ Duoflex – tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.

  POUZE PRO ZVÍŘATA!

  Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu